ROMAN STOPKA: AK NIEKTO VYTRVALO A ZÁMERNE PORUŠUJE ZÁKONY, MÁ SEDIEŤ ZA MREŽAMI 
TEXT: LENKA MAYEROVÁ FOTO: EXTRA PLUS

PSN v čase po vražde novinára a jeho priateľky nabádala verejnosť, aby nepodľahla pochybným pokusom politických diletantov zmanipulovať emócie davu na ich krátkozraký prospech

Začiatkom septembra 2018 predseda politickej strany PSN Roman Stopka svojím článkom v mesačníku Extra plus upozorňoval občanov SR, že v našom štáte naďalej prebieha pokus o prevrat. Po skončení prezidentských volieb sa jeho varovanie začína napĺňať. Mnohí jeho strane (PSN) vyčítajú, že sa len pomaly udomácňuje na politickej scéne a nechápe priebeh politického boja. Mali by v nej vraj využiť každú príležitosť, ktorá sa naskytne. Ako argumentačný príklad použili ich kritici spolitizovanú vraždu Jána Kuciaka a jeho priateľky, keď sa PSN odmietla pripojiť k hystérii rozohrávanej prezidentom Kiskom a časťou parlamentnej opozície, s mohutnou účasťou médií ovládaných zahraničným kapitálom. PSN v tom čase nabádala verejnosť, aby nepodľahla pochybným pokusom politických diletantov zmanipulovať emócie davu na ich krátkozraký prospech. Zároveň upozornili, že neprincipiálne riešenie, uskutočnené rekonštrukciou vlády, bude zaplatené ústupkami, ktoré spôsobia ďalšie okliešťovanie zvrchovanosti SR a v budúcnosti vytvoria podmienky na narušenie územnej celistvosti SR. Svoje slová adresovali nielen verejnosti, ale aj novinárskej obci, národnej inteligencii i cirkevným inštitúciám.

Ohrozená zvrchovanosť

„Žiadali sme ich, aby svojou autoritou pomohli usmerniť ľudské konanie, keďže politikom v honbe za mocou zlyhala mravnosť a vybledol úsudok natoľko, že prepukla v nich neschopnosť predvídať následky konania, do ktorého tlačili ulicu. Vodcovia vládnej koalície sa však odmietli prebudiť zo svojej autosugescie do reálneho sveta. Pravda je taká, že ohrozenie slobody občanov SR i zachovania ich štátu ako zvrchovaného a územne celistvého subjektu zažehnané nebolo ani odvrátením pokusu o prevrat v marci minulého roka. Hrozba trvá naďalej, len je skrytá, a jej nositelia hľadajú nové príležitosti. Takmer nijakí vodcovia politických strán neprejavili najmenšie úsilie zužitkovať túto riskantnú udalosť na poučenie s prevenciou. Oni sú tí, ktorí ohrozujú a likvidujú zvrchovanosť, suverenitu, nezávislosť, územnú celistvosť a nedotknuteľnosť hraníc SR. Oni sú tí, ktorí ohrozujú slobodu, bezpečnosť, vzdelanie i majetok našich občanov. Ak niekto vytrvalo, dokonca zámerne porušuje naše zákony, má sedieť za mrežami. Ak nestačí dobré slovo, nastupuje palica. Taký je predsa odveký princíp vzťahu medzi normou a postihom za jej porušenie, prenesený do zákonov. Ak nám niekto upiera právo chrániť svoj štát, nemá čo robiť v štátnej správe. Aby sa takéto postoje stali nespochybniteľnou realitou, má každý občan možnosť prispieť svojím podielom patriacej mu moci, mierovou cestou, vo voľbách. Veď je to také jednoduché. Odmietnuť podporu tým, čo nesplnili sľuby. Hádam je naozaj načase trocha sa aj poučiť. Každý z nás má svoju mieru zodpovednosti za existujúci stav,“ opätovne upozornil predseda politickej strany Práca slovenského národa (PSN) Roman Stopka.

(Článok vyšiel v mesačníku Extra plus č. 5/2019 www.extraplus.sk)
Pin It
Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský